Ne tip vize basvurusu yapilmali?
  • slm arkadaslar sorum su : yegenim cocuk yasta 8 yasinda kanada permanent resident kendisi ama annesi pr degil.simdi annesi cocugunu kanadaya goturup orada okutmak istiyor,annesi ne tip vizeye basvurmalidir ?
  • slm, yani bunu nereden ogrenebilecgim konusunda yardim edebilecek var mi ?
  • ErincErinc
    Yönetici
    Merhaba,
    Annesi turist vizesine basvurabilir. Bunun yaninda, gecen ay Kanada hukumeti Super Visa diye yeni bir kategori actilar. Boylece gocmen olan bir kisinin anne/babasi 10 senelik vize alabilecek. Fakat 8 yasinda bir PR'in bu kategoriden faydalanabilecegini sanmiyorum. Minimum income gibi gereklilikler var. Detaylari burada okuyabilirsiniz: http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2011/2011-12-01.asp
  • Turist vizesine basvurarak Kanada'ya giris yapabilir. Ancak yanlis hatirlamiyorsam alti aydan daha uzun turist vizesi vemiyorlar. O yuzden Kanada'ya giris yaptiktan sonra cocugu gostererek iceriden calisma iznine basvurabilir. Calisma izninin suresi daha uzun. Boylece hem calisabilir de. Ayrica belirli bir sure tam zamanli calistiktan sonra permanent residence olmak icin basvuruluyor da olabilir onu da bir arastirmak gerek. Yine de ayrintilar icin yetkililere danisiniz.
  • tessekurler
  • peki turist vizesini kolay zorluk cikarmadan veriyorlarmi ? annesi oglunu gezdirmeye goturecegini mi soylesin kanadaya yoksa cocugu okula kayit yaptiracagini mi soylesin ? yani en kolay sekilde nasil turist vizesi alir acaba?
  • Adi ustunde turist vizesi turistik amac olmali verilmesi icin yoksa cocugu gidip okula yazdirmak yerlesme amacinda oldugundan turist vizesi onaylanmaz bence.
    Cocuk PRi babasi sayesinde almis sanirim babasi gotursun okula en kolayi bu.
  • Çok küçük yav angie annesinden ayrılmak için. Sekiz yaşında...

Biz gelirken ben ve oğlum öğrenci vizesine başvurmuştuk eşim için ise tursit vizesi aldık. Zaten o şekilde yönlendiriyorlar sizi, içeri girince çalışma vizesine çevirmeniz gerek diyerek.
  • Tabi ki de kik anneden ayrilmak icin cok kucuk bir yas ama PR varsa bi sekilde bi yakin sayesinde elde edilmis bu, bende baba olabilir diye dusundum anne cocugumun PR i var deyip belirtmeden sadece kendi adina turist vizesini daha kolay alir gibi geldi. Cocugun PR oldugu soylendiginde annenin geri donecegine inanmazlar gibi.
  • @dolphin003
    yeğeninizin pr sahibi olması, annesinin işini kolaylaştırır gibi geliyor bana.diğer türlü Ankara kanada büyükelçiliği çok zor vize veriyor.gerçi babasından bahsetmemissiniz.
    yalnız elçilik durumu araştırır.
    Annesi çocuğu orda okutmak istiyorsa oraya yerleşme amacındadır.turistik vize başvurusunu bu şekilde yaparsanız elçilik annenin zaten oraya yerleşme amacı taşıdığını bilir.annesinin ekonomik durumu iyi ise vize verirler gibi düşünüyorum.çocuğun yaşı biraz büyük olsaydı, çok daha kolay olurdu.
    Annenin çocuğun durumunu hic belirtmeden yalnız turist vize başvuru yapması olumlu mu veya olumsuz mu sonuçlanır tam emin değilim.yalnız elçilik çocuğun pr sahibi olduğunu öğrenir.
    Şöyle bir yaklaşım daha olumlu da sonuçlanabilir.herşey net ve doğru anlatılır.amaç çocuğu okutmak olarak belirtilir.annesinin biraz ekonomik durumu varsa bence elçilik durumu anlayışla karşılaşıp anne ve çocuğun yolunu açabilirler.