GOCMEN VIZESI SAGLIK RAPORU
  • Esimle 2013 ocakta evlendik 4 yillik beraberligimiz sonrasinda.Esim Kanada vatandasi bana sponsor olucak simdi gerekli belgeleri topluyoruz.Kanada hukumetinin istedigi saglik raporu Istanbul da Amerikan hastanesinde yapiliyormus bu saglik raporunu belgelerle birliktemi sunucaz yoksa belgeleleri sunduktan sonra onlar mi bize haber vericekler saglik raporunuzu bize gonderin diye ? bir de bu saglik raporu ne kadar tutuyor acaba ortalama bileniniz varsa yardimci olursaniz cok sevinirm simdiden tesekkurler
  • Oncelikle Hastaneye gitmeden once Kanada Immigration icin check-up'a girmek istediginizi belirtip telefona ile Randevu aliyorsunuz.

Size randevu verilen gunde ve saatte hastaneye gidiyorsunuz. Size orada saglik muyanesi icin dolduracaginiz Imm-1017 formu verilecek. Bu formu doldurup sizde kalacak parcasini aliyorsunuz, bu parcayi Sponsorship basvurunuzun dosyasina ekliyorsunuz.

Saglik dokumanlarinin geri kalan kismini Amerikan hastanesinin doktoru kendisi dolduruyor, imzaliyor ve Paris'teki Immigration Saglik kontrolu yapilan ana merkezlerine bizzat kendileri kargo ile gonderiyorlar, siz sadece kendinizde kalan parcayi basvuru dosyasina koyuyorsunuz. Bunu unutmamaniz lazim.

Check-up 300-350 TL arasi bir sey tutuyordu, artmis olabilir. Randevu alirken sorarsiniz. Bir de Kanada'nin istedigi ebatlarda fotograf ile gitmeniz lazim, bu fotograf hastanede imzalayacaginiz belgeye yapistiriliyor.

Amerikan Hastanesindeki saglik ekibi ve check-up doktorlari Kanada gocmenlik konusunda son derece "qualified" kisiler, gitmeden once size randevu sirasinda on bilgi verilecektir zaten.

Iyi gunler..
  • Merhaba ben de göçmenlik vizesi için sağlık raporu çıkartacagım ama hangi hastaneden çıkartacağımı söylemediler bugün halledin dedi ama ben Bursa'dayım İstanbul daki Amerikan hastanesine mi gitmem gerek?Cevap verirseniz çok sevinirim.
  • Saglik raporunu veren doktorlar Ankara'da 3 tane veya Istanbul Amerikan Hastanesine gidiyorsunuz. Bursa'dan Istanbul'a gitmek daha kolay olur sanirim. Doktorlarin adres bilgilerine asagidan ulasabilirsiniz:

http://www.cic.gc.ca/dmp-md/medicalinfo.aspx?CountryID=1912&CountryName=Turkey
  • tesekkur ederim Selo .2 ay once basvuru yaparken amerikan hastanesini aramistim basvuruyu yapmadan once mi gelicem sonra mi gelicem diye onlar size kagit gondericekler oyle geliceksiniz dedi telefondaki bayan.Daha sonra basvurunuz eksik diye kanada hukumetinden kagit geldi medical exam yaptirmaniz gerekiyo dediler simdi randevu aldim yarin amerikan hastanesine gidiyorum. Bir memurun yuzunden islemim aksadi olucak sey degil. Herneyse vardir bir hayir dedik . Sponsorluk icin basvurucak olanlar mutlaka iyi arastirip dikkat etsinler . biz belgeleri cok sik eledik cok ustunde durduk umarim bir sorun cikmaz. Herkese tesekkurler .
  • @ecelovesk Yukaridaki mesajda acik olarak yazmistim herseyi, hatta medical icin gereken evraklari basvuru dosyaniza koymayi unutmayin demistim. Neyse artik bundan sonra umarim isiniz yolunda gider..
  • Daimi ikamet evrakları için gönderilen evrakları doldurmam için kimlerden yardım alabilirim arkadaşlar eksik olsun istemiyorum teşekkürler