Türkiyeden kanadaya işçi götüren firmalar ve kanadadan yabancı çalışır alan firmalar
  • merhaba arkadaşlar..

forumumuz yeni açılmış hayırlı olsun.. bu başlık altında türkiyeden kanadaya işçi götüren firmaları yazabilirsek bildiklerimizi faydalı olur diye düşündüm.. birkaç site vardı iş başvurusu yapabileceğin.. onlarıda buldukça aktarırım yada sizlerde verirsiniz..

şöyle bi ilan gördüm:

http://www.xxxxxxxx.com/xxxxxxxxxxxxxxxxxx

-Link Moderatör Tarafından Kapatılmıştır-
    ***Not:Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve *****, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı, yasaktır.***
  • "DETAYLİ BİLGİ ALMAK İÇİN E-MAİLİ YAZINIZ". Valla bana hic guvenilir gelmedi bu ilan. Millet dikkatli olun para filan isterlerse.
  • merhabalar benim nişanlım kanada vatandaşı.davetiye yolldaı bana ama red aldım.ekım ayında gelıp evleneceğiz.nişanlım buraya gelirken hangı belgeleri getirmelidir?ve evlendıkten sonra ne kadar zaman sonra vızemi alabilirim.teşekkürler
  • slm ben lokanta ve restaurantlarda lahmacuncu olarak yaklaşık 15yıldır
    çalışmaktayım turkıyede iş hayatının benim için çokta güzel geçtigini
    söyleyemem işçi olarak ben görevimi başarılı bir şekilde sunuyorum
    başarılı oldugumdan emin konuşuyorum çünkü işten çıktıktan sonra beni geri işe çagırırlar emin konuşmam bundandır
    ama iş hak madiyatta dayanınca kanını emeye hazır bir sürü patronlarla
    karşılaşmak mümkün örneyin şuan yazacagım şey bir defa başıma
    gelmemiş defalarca gelmiştir iş konuşmaya gidiyorsunuz adama yömyeni ve
    sigorta istiyorsunuz kalkıp size bir ay çalış sonrasında sigortanı yaparım derler
    kesin yapacaksanız olur va senmisin olur diyen bu bir ay sizin işten çıkdıgınız gün olur
    ve defalarca başıma geldigi için bıkmiş usanmış vaziyetteyim onun içindir
    turkiyede çalişmak istememem. ve yurt dışında çalışmak istememin büyük
    payı sigortamın ola bilecegine inandıgım içindir ilgilenlere söyleye bilecegin şey
    beni götürdüklerine pişman olamiyacaklarını söyleye bilirim. .
    ustalık belgem ve pasaportum var rferans göstere bilirim
    çebim 0535 892 05 18 ilgili kişi engin yaş 27 teşekürler
  • slm ben kanadaya işçi olarak gitmekistiyorum ama nereye başvuruyapacam bilemiyorum ve işçi arıyan firmalar mesajınızı bekliyorum aytaç 0534 200 01 93
  • GulcanGulcan
    Moderatör
    Sayin Kilic,

Mesajinizi "calisma" kategorisi altinda yazmissiniz. Sorulariniza bu bolumde cevap alamayabilirsiniz.
  • 26 Ocak, 2008 - 22:51

slm ben aşçıyım 28 yaş 2 çocuk var kanada da eşimle birlikte çalışmak ve artık orada yaşamak istiyoruz.neler yapmamız gerekiyor bilgi verirseniz prosedürlerle ilgili memnun olurum.
    cevabınızı bekliyorum tankut beyin dikatine
    tlf 05426751107 E-MAİL.gurcan_kaya63@hotmail.com BANA ULAŞABİLİRSİNİZ
  • ya varya yanlış anlamayın ama bana sadece üç kagıt gibi geliyo bu iş kardeşim ben inşaat dekorasyon ustasıyım iş istiyorum ama birtürlü o forma ulaşamadım ne bu yaaa bırakın dalavereyi dürüst olun be
  • evet birde acaba bizden başka bu sayfayı açan varmı merak adiyorum gördüğüm kadarıyla 6 adet yorum var yaniiii
  • OktayOktay
    Moderatör
    Sayın Murat Asan Kanadam.com Kanada'da eğitim ve göçmenlik alanında danışmanlık vermektedir, web sitemizi incelerseniz daha çok bu konular hakkında bilgi bulabilir, okul başvurularının ve göçmenklik başvurularının Kanadam.com ile yapıldığını görebilirsiniz.

Çalışma ve iş bulma konularında danışmanlık vermiyoruz, forumumuzda bu konuların açılmasının nedeni Kanada'da yaşanlar ile Türkiye'de bulunanların bu alanda birbirleri ile deneyimlerini paylaşmaları, gözlemlerini iletmeleri ve tavsiyelerde bulunmalarıdır.

Kanadam.com Forum hiçbir zaman iş bulma ve çalışma garantisi verme amaçlı açılmamıştır. Ayrıca Forum sayfası yenilendiği için yorumların az olduğunu görmeniz normal, üst menüden Eski Arşive ulaşıp eski mesajları görmeniz mümkün.

Saygılar,

Oktay İSLAM
  • slm ben kanadaya iş başvurusu yapacam ilgilenen firmaların telefonunu bekliyorum aytaç 0534 200 01 93
  • TankutTankut
    Moderatör
    Kanadam.com olarak henuz Turkiye'de olup da Kanada'da is arayan kisilere is bulmalari icin danismanlik vermiyoruz ama kisi is bulmussa LMO ve calisma izni surecinde kendilerine yardimci oluyoruz. Ileride umid ediyoruz ki is bulma konularinda da yardimci olacagiz. Ayrica Kanada'da egitim almis ogrencilerimize mezuniyet sonrasi calisma izinleri, PNP basvurulari gibi konularda da yardimci oluyoruz.
  • MERHABALAR.ben kimya mezunuyum.Kanada'da çalışmak istiyorum ama koşullar ve neler yapmam gerektiği hakkında bilgim yok.bilgilendirirseniz çok sevinirim.herkese kolay gelsin.isikboy@hotmail.com
  • ayrıca yükseklisans yapmak için üniversitelerin kriterleri ve puanları hakkında da genel bir bilgi verirseniz çok mutlu olurum.
  • OktayOktay
    Moderatör
    ışık, Master için master başvuruları hakkında bilgiyi içeren blog yazımızı incelemeni öneririm. Çalışabilmek için öncelikle çalışma izninin olması gerekir, çalışma iznine eğitim programlarına gelerek başvuruda bulunabilirsin.

http://www.kanadam.com/blog/kanadada-master-basvurularinda-bilinmesi-gerekenler

Master başvurularında yardımcı olmamızı istersen iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsin.
  • merhabalar..arkadaslar ben turizm ve seyahat işletmeçiliğnden mezunum.yaklsık 2-3 sezon seyehat acestsında calıstım.kanada ya yerlesmek istiyorum..bu konu hakkında bana detaylı genş bilgi verirmisiniz..
  • y.bakan kardes.kanadanın ankara elciligine telefon etmelisin.bir form verip doldurdugun bilgiler ısıgında puaNLAMA YAPIYORLAR.YETERLİ PUANI ALABİLİRSEN BASVURUN kabul edilir.puf noktası dogru cevaplardır.
  • ben çocuk bakıcısı olarak kanadaya gitmek istyrm..no:054xxxxxxxxx
  • merhaba. size ayrıca mail atmıştım. ayrıca sormak istiyorum.
    eviliyim . biyoloji mezunuyum. eşim harita mühendisi. kamu kurumunda çalışıyor. ingilizcemiz temel seviyede. acaba kanadaya yerleşmek için nasıl başvuru yapabiliriz? kriterler yeterli mi? teşekkür ederim.
  • canadada okumayı dusunuyorum kesin canadaya gidicem bu sene.liseyi bitireli 2 sene oluyo yabancıl dil mezunuyum yds ye girdim ama burda okumak istemiyorum canadada fine art guzel sanatlar okumak istiyorum bikac sorum olucak yabancı uyruklu hangi universiteler kabul ediyor?ve bu bolum icin ozel bi yetenek sınavı yapılıyor mu?benim kafam cok karısık torontoyu dusunuyorum nerede yasayabilirim bilmiyorum ayrıca toefl da istiyolarmıs aydınlatırsanız cok sevinirim...
  • selam. bu siteye yeni üye oldum... üniversite 2. sınıf okumaktayım.hedefim okuldan mezun olunca bi yabancı ülkede çalışmak.. bu ülkede kanada muhtemelen.. orada hem yaşamak hemde çalışmak istiyorum.bilmiyorum. oraya gittiğimde çok mu zorluk çekerim... gerçi iyi kötü bi ingilizcemiz var. vize için gerekli evraklar neler acaba?
  • BEN DE KANADA DA ÇAIŞMAK İSTİYORUM BURDA KENDİMİ BİLE İDARE EDECEK BİR İŞ YOK SİZE ARZ EDERİM
  • merhaba 18 01 1986 istanbul doğumluyum kıbrısta askerliğimi tamamladım geldim 22 yaşındayım çok aktif güler yüzlü temiz yüzlü çalışkan birisi yolarak bende kanadaya gitme yollarını deniyorum iş arıyorum ordan iş verenlerin dikkatine diyorum saygılarımı sunuyorum sorbirkes_2005@hotmail.com cep 0545 940 77 30
  • peki kanadaya gönüllü işçi gidilirmi yani orada bedava çalışmak için?
  • ali arkadasim vancouverda ilk ayini tamamlamis biri olarak soyluyorum. burda para almadan caliscak kadar zenginsen orda kal :)
    ya ben burda dil egitimi aliyorum. part time is bulabilirmiyim. buralarada daha once yasamis birilerine soruyorum.
  • mercan orada 6 aylık ögrenci vizesi ile gelen çalışma izni alabiliyor mu?
  • vizem 9 aylik. calisma izni alma sartlari nedir bilmiyorum. ama hic sanmiyorum alabilecegimi. hatta ilk 6 ay yasal olarak calisilamayacagini duydum. benim istedigim part time ufak tefek isler. biraz para kazanabilcegim.
  • Mercan , okuluna veya danısmanlarına work permit'le ilgili detayları sorabilirsin.
    Staj veya co-op programı sunan bir okulda okuyorsan ,en fazla aldıgın eğitim süresi kadar calısma izni hakkına kadar sahip olabilirsin.
  • downtown alberni st. de canadian collage of english laanguage(CCEL) de okuyorum. 26 haftalik kursun 6 haftasini bitirdim.o detaylari sorcak kadar, sorsamda aldigim cevabi anlicak kadar ingilizcem oldugunu sanmiyorum henuz. bahsettigin programlari sunup sunmadigini bilmiyorum. bu hafta arastirayim.
  • mercan neden CCEL i seçtin ve danışman firma ile mi çalıştın ?
    şu anda kurs ve danışman seçimlerindeyim cevapların benim için yararlı olucak teşekkürler
  • bi danismanlik burosundan yardim aldik. gerekli evraklari oraya ilettik. duzenleyip konsoloslukla ajenta iletisim kurdu. okul seciminide orasi yapti.memnunum bende.
  • Merhaba Benim adım ömer . Avrupa kapsamında Yer ve duvar karosu döşemeciliği (seramik kaplama) ustalık belgem var yabancı dil olarak yabancı dil sertifikam da var . Ben im canadada çalışabilmem için yada şirketlere başvurmam için ne yapmam gerekir..
  • türkiyede iş var mı?
  • mercan commecial drive da turk pizza cisi var eleman ariyomus,orada calisabilirsin part time .ayrica vancouver hakkindaki sorularinizi burada uzun suredir yasayan biri olarak vecaplamaya calisirim
  • merhaba samsun55 nasılsın ,,, hemşeri sayılırız bende sinop luyum,,, ben ozel bir hastanede çalışıyorum , biyomedikal teknikeri olarak,, ve canada ya yerleşmek istiyorum,, peki sen nasıl gidip yerleştin ?? vize surecin nasıl oldu,, orada kalmak iin neler yaptın ??
  • commercial drive a downtowndan sky trainle gidiliyo ancak dimi. yer konusunda biraz daha detay verirmisin. cok saol bu arada
  • evet mercan ; Broadway/Commercial skytrain in altında Megabite Pizza ; Karşısında ise Uncle Fatih var. Fakat Granville ve Davie üzerindeki bir çok türk pizzaci eleman arıyor. Calisma sartları ve saatleri konusunda bir bilgim yok.İstersen Granville deki Numero Uno ya gidip rahatlıkla konusabilirsin. İçerdeki bir çok çalışan türk zaten.
  • Okullar hakkında bilgiyi ; Kanadam.com dan rahatlıkla alabilirsiniz. Türkiyede ki danısman firmalar öğrencinin istediklerini ; burda ki sartları görüp yasayamadıkları için maalesef bazen karsılayamiyorlar. Bu durumda burda faaliyet gösteren burdaki okulların bilgilerini devamlı güncelleyen kişilerden yardım almak gerekli
    Özellikle türkiye pazarında Kgic , PLI ve ILAC gibi dil okulları yogun olarak acentalar tarafında satılmakta. Bu okullar gercekten iyi düzeyde olmakla birlikte kimi zaman dezavantajlarıda bulunmakta.
    CCEL'e gelince 1-2 defa bulunma sansım oldu.Kantinin de ders saatleri sonrasında alkol alabileceginiz keyifli bir okul :) Oldukca yeni ; binasinin konumu ve iç dizayni cok güzel.az türk öğrenci oldugunu düşünüyorum. Fakat sanırım türkiyeden bir acenta bu okulla anlasmak üzere. yakın zamanda türk öğrenci sayısı artacaktır. Aynı zamanda ; Asyalı öğrencilerde yok denecek kadar az bu okulda.
    Daha detayli bilgiler için Kanadam.com danısmanlarıyla yazısmanız gerekli arkadaslar.
    Simdilik bu kadar..

Bu arada kısa bir bilgi Agustos 28 ve bu sabah yine yagmur var vancouverda :)
  • cok tesekkur ederim downtownda olmasini tercih ederim. onumuzdeki hafta mutlaka gidicem.zaten bol bol pizza yiyorum. turk olduklarini biliyorum ama is konusunu hic sormamistim. tanistigim turkler genelde PLI ya gidiyo. CCEL i cok guzel anlatmissin. gercekten hos bi okul. sadece 4 turk ogrenci var benle dahil. izmirde bi ajeanta bu okulla anlasmali ben o sayede geldim. ama asyali sayisi senin geldiginden bu yana baya bi artmis. her sinifta ortalama 3 veya 4 asyali var.
  • merhaba ben sinan yuksel profesyonel soğuk demir ustasıyım formdan haber çıkarsa emailim omardaf2076@gmail.com
  • MERHABA BEN ADANADAN GÜLTEKİN..ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ADANA MESLEK YÜKSEK OKULUNDAN MEZUN OLDUM VE KANADANIN 2 YILLIK MESLEK MEZUNLARINI ALDIĞINI DUYDUM.DOĞRUMU_?_
  • merhabalar.. ben 34 yaşında uludağ universitesi resim-iş öğretmenliği mezunu ve halen resim-iş öğretmeni ve teknoloji tasarım öğretmeni bir bayanım. 13 yıldır öğretmenlik yapıyorum. herhangi bir sabıkam yok. çok az ingilizce biliyorum.ayrıca türk süsleme sanatları(çini) üzerine tecrübem var. bununla ilgili bir sertifikam olmasada iyi derecede biliyorum. kanadada yaşamak ve çalışmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. yada ne yapmam gerekir.. bilgilendirirseniz memnun olurum..
  • mrb lar ben kanadada çalışıp hayatımı kanadada sürdürmek istiyorum. Ama şuan kanadada çalışmak icin neler yapılacağı konusundan en ufak bir bilgiye sahip deilim bana bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum. Yani en azından nerelere başvuracağımı işin ne kadar süreceyini hakkında bilgi verirseniz iyi olur.Ve oraya gittiyimde karşılaşacağım zorluklar nelerdir, yabancı dil şartmı bu konular hakkında bilgi vermenizi istiyorum.
  • merhaba ben cemal sayın arkadaşlar 20 yıldır dekorasyon işi yapıyorum yani boya badana çatı dış cepe ısı yalıtım merley duvar kağıdı yapıyorum ben kanadıya gitmek istiyorum ben 34 yaşındayım istediginiz kadar refarans verebilirim kefil gösterebilirim ben kanadada çalışmak istiyorum ben yozgatlıyım ama istanbulda çalıştım
  • merhaba ben haydar endüstri meslek lisesi motor bölümü mezunuyum. vatani göerevimi tamamladım. motor üzerine iş buladığımdan şu anda tekstilde çalışıyorum. tğrkiyenin ekonımik durumu düşük olduğundan kanada da çalışmak istiyorum. ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim..
  • slm arkadaşlar kanadada kuyumculuk imalatı ne durumda orda imalathane açmak veya işçi olarak çalışma gibi durumlar nasıl neresinde böyle iş merkezleri var kuyumculuk a bakış açıları ve netür takıları tercih ediyorlar bilgisi ollan bi yardımcı olursa sevinirim şimdiden tşk ler arkadaşlar
  • MERHABA OKTAY BEY,İSMİM HÜSEYİN MESLEĞİM KEPÇE OPERATÖRLÜĞÜ,İNGİLİZCE VE ALMANCAM VAR,LİSE MEZUNUYUM, MESLEĞİMDE OLDUKÇA İYİ TECRÜBEM VAR,CANADA YA GİTMEK İSTİYORUM, NE YAPMAM GEREKİYOR NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM,(canada dan iş teklifini nasıl alıcam?) YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM, SAYGI VE SEVGİLERİMLE............ msn adresim: zeus20.20@hotmail.com
  • slm ben serbest işciyim orta derecede almancam var kanada da çalışmak istiyorum e-mail adressim ntosun@mynet.com
  • merhaba ben ahmet cafe şefiyim inşaat sektöründede çalışabilirim veya herhangi işte ayrıca göçmenligimide alıp ailemle orada yaşamak istiyorum kanadada akrabam var ismi özge özkaya şimdiden teşekkür ederim
  • kanadaya işçi alınacağını duydum.. önlisans işletme mezunuyum.açıköğretimden 3.sınıf olarak devam ediyorumum. bende gidebilirmiyim bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim....
  • Mrb ben engin elektirk tesisat ustasıym lise diploması ve elektrik kalfalık belgem var ustalık belgemi bu yıl alacğım kanada'işçi alımlarını duydum gidebilme hakkım varmı nereye nasıl danışıcam yardımcı olursanz sevinirm
Bu tartışma kapandı
Tüm Tartışmalar